2012- Világvége vagy Korszak- és Életmódváltás?

Jóslatok és tévhitek

2011 novemberében járunk és nagyon közeledik az év vége, szinte a nyakunkban liheg a 2012-es év.

Észrevehető, hogy újra egy hisztérikus világvégevárás alakult ki: a 2000-es évforduló után most  a maja naptár végét szimbolizáló dátumra, 2012. december 21-re teszik a világegyetem pusztulását.  A találgatások száma végtelen, ami viszont biztos: valaminek történnie kell 2012-ben, a világ ebben a formájában nem mehet tovább. Sokan csupán a saját sorsuk miatt aggódnak, ám szerencsére sokkal többen vannak azok, akiket az emberiség közösségi sorsa is érdekel.

Az ősi naptárak:



Az ősi naptárak szerint 2011 a sötétség éve,  és ahogyan rohamosan közeledik a december, ez egyre inkább elfogadhatóvá válik még a kételkedők számára is, elég csak a gazdasági helyzetre gondolni. A fordulat éve előtt, azaz 2012 előtt, az antik jóslatok és az ókori naptárok legalább 10 jelentős része  szerint  van egy úgynevezett legsötétebb év, amikor az emberiségnek még egyszer szembe kell néznie a legmélyebb sötétséggel.  A legsötétebb év abszolút a sötétség uralmát jelenti a kelta és a tibeti naptár szerint is, amelyet ők az alvilág istenének a nevével neveznek meg.

Azt mindenképpen fontos megemlíteni, hogy ókori hagyományok nem egy lineáris fejlődést képzeltek el, tehát nem azt hitték, hogy egy primitív létformából fejlődünk egyre inkább bonyolultabb felé, ahogyan ezt a modern tudományok hangoztatják. Az ősi gondolkodás azt mondja ki, hogy  világkorszakok váltakoznak ciklikusan az emberi történelemben;  és réges-régen volt egy olyan világkorszak, amikor az emberiség tudása  és boldogsága szinte tökéletes volt.

A Maja naptár például úgy említi ezt az időszakot, hogy a „Fény melegkora”, aztán ez letűnt és következett a tűz-emberek kora, majd a levegő-emberek kora, majd a víz-emberek kora és jelen pillanatban a (Maja-naptár szerint is) a sár-emberek korát éljük. Kiemeli, hogy ősi kultúrák közül pl az egyiptomi, a sumér vagy akár Atlantisz azért volt annyira fejlett és értett meg annyit a világból(csillagászat, matematika, mágia), mert  nem valamilyen primitív ősi kezdetektől fejlődtek, hanem éppen fordítva: egy tökéletes tudással rendelkeztek és mi  pedig most éppen egy ilyen ősi, hatalmas tudással rendelkező civilizáció hanyatlásának vagyunk tanúi.

A próféciák



Ezek az ősi naptárak tartalmaznak jóslatokat, próféciákat. Elmondják azt, hogy az emberiség  tudásának és létezésének a hanyatlási  folyamata, melyik időszakban, milyen mértékű és fokozatú lesz.

Ha megnézzük a nagy bölcsek hátrahagyott forrásanyagait, azt találjuk, hogy például Hermész Triszmegisztosz is azt mondja a tanításaiban, hogy lesz majd egy olyan korszak, amikor az egyiptomi papok még őriznek valamit abból, ami most (nekik) magától értetődő és természetes, ám azoknak az embereknek már nem lesz az. Nem használják majd a tudati energiájukat úgy,ahogyan a régiek és az emberek (sajnos) azonosítani fogják magukat a testükkel. Abban a korban az emberek már mindent az anyagnak fognak alárendelni; betegségeket nem tudnak már gyógyítani, az ételek helyett mérgeket fogyasztanak és mérgeket bocsátanak ki mindenből és ezeket a tengerbe engedik; gyilkolják majd egymást, akárcsak az állatokat, irtják a növényzetet, pusztítják az életet adó és tápláló földet. Nem tudják majd azt sem, hogy miért készültek a piramisok és használni sem fogják tudni már őket, mert azt hiszik majd, hogy azok csak temetkezési emlékművek . Az emberek már nem áldoznak oltárokon, nem hisznek már az Isten(ek)ben.

Majd közli, hogy a helyzet akkor fog megváltozni, amikor a főnixi naptárrendszer és a szíriuszhoz igazított naptári rendszer keresztezi majd egymást(ezek találkozási pontjait a régi egyiptomiak szent éveknek tartották) és akkor majd az emberiség lassan, fokozatosan elkezd újra az ég felé nézni; „fejét felemeli a porból, amelyet eddig szemlélt”; tehát rohamosan gyógyulni kezd.

Ám a szent év előtti utolsó esztendő a sötétség éve, az Apofisz éve lesz és így említi :„ Széth, a vadszamár királysága teljessé lesz Egyiptom földjén és a világban”.

Apofisz az egyiptomi mitológiában egy kígyó alakú istenség, (a kígyó csak az egyik formája), aki a Káoszt szimbolizálja. Széth pedig, akiről tudjuk, hogy ő volt Ozirísz gyilkosa, az anarchia és a szétszórtság, az anyagiasság és a démonikus szexualitás Istene. Azt is mondják róla, hogy ő az analízis, azaz a szétbontás, míg Ozirísz maga a szintézis.

Ezzel a jóslattal és az egyiptomi naptárrendszerrel egyébként már Jean-François Champollion is foglalkozott, akinek a nevéhez kötjük az egyiptomi hieroglifák megfejtését. Ő átváltotta az egyiptomi időszámítást a keresztény időszámításra és neki is 2012 jött ki a változás évének, azaz szent évként. Az egyiptomi vallás és mitológia szerint tehát jelen pillanatban még a sötétség és a gonosz évében vagyunk.

A többi naptári rendszer is jelzi a mayáktól a tibetiekig,  a keltáktól az ógörögökig, az iráni jövendölésektől egészen az ősgermán, izlandi anyagokig  2012. december 21-ét valamiféle váltás időpontjaként. Ám azt egyik sem mondja, hogy az emberiség megsemmisül vagy elpusztul; a  téma szakértői ugyanis egytől egyig egyetértenek abban, hogy ez a fajta magyarázat az internet elterjedésével vált közismertté, és sokan olyan katasztrófákról képzelődnek, amelyeket a maják sosem álmodtak volna. Érdemes azt is tudni, hogy a maják Hosszú Számítása i.e. 3114-ben kezdődött, és közel négyszáz éves periódusokban méri az időt. Ezek közül a 13. periódus ér véget 2012 decemberében, és mivel ez a szám szent volt a majáknál, sokan ezért gondolnak bele ebbe az időszakba  hatalmas katasztrófákat. Ám ez így ebben a formában teljesen alaptalan.

(Meg kell említenem, mert nagyon érdekes, hogy mennyire összefügg ez a tarot beavatási útjával is, hiszen ott a 13. kártyalap a Névtelen Arkánum, azaz a halál lapja, ami nem kifejezetten a halált jelöli, hanem azt, hogy annak, ami eddig volt, véget kell érnie és egy új kezdetre mutat rá. Ez is azt mutatja nekünk, hogy az ősi beavatási módszerek nagyon hasonlóan jelzik a korszak- és életfordulókat is.)

Korszakváltás



A világ és a történelem rezgésekből és energiákból áll.  A népek lelkiségében is ilyen rezgések vannak. Amilyen az adott kor, olyan típusú nép érzi jól benne magát (és jut uralomra).

Az összes jóslat tehát azt mondja, hogy 2012. december 21-én világkorszak váltás lesz, megsemmisül a Vaskor, amelyben jelenleg élünk és egy új Világkorszak kezdődik.

Csillagászati precizitással: 2012. dec.21-én éjfélkor.

Az a világkarma ami mostanáig a Vaskort támogatta, vált, és egy másik új világkorszaknak ad lehetőséget. Tehát ismét az Aranykor előtt állunk, ami átveszi a helyét a vaskornak, azaz a pénzre, a tőkére, az önzésre, a kizsákmányolásra alapuló gondolkodásmód és berendezkedés megsemmisül , helyét fokozatosan átveszi az aranykori energia. (Az aranykorban az általános béke és elfogadás rezgése uralkodik. A legaranykoribb népeknek a szkítákat tartották, ez fellelhető minden ókori iratban). Egyszerűen megváltozik a világ. Innentől kezdve, ha valaki az Aranykorért él, aranykorian viselkedik,  azt fogja tapasztalni, hogy minden sikerül neki. Ez lehet a magyarázata annak is, amit a történészek már régóta nem tudnak mivel indokolni: hogyan virágzik fel hirtelen egy nép, majd indul hanyatlásnak hirtelen és jön helyette egy másik. Azok pedig, akik továbbra is a vaskori energiákkal élnek,  fokozatosan háttérbe kerülnek. Ki kell hát lépni a régi mintákból. El kell engedni azt a tudást, amit az életedben eddig tapasztaltál, azt, hogy mi hogyan működik. Minden más lesz.

Küldetésünk 



Az ókori hagyományok szerint minden népnek volt küldetése, azaz volt  egy olyan terület, amelyekkel  kifejezetten az az adott nép foglalkozott. A rómaiak például szerettek uralkodni, a germánok harcosok voltak, a szkítákhoz (ezen nép leszármazottainak tartják a magyarokat is) és az iráni népekhez, azaz pl a perzsákhoz tartozott a mágia, a tudás és a spiritualitás. (Ezt olvashatjuk Vergiliusnál is, aki éppen a rómaiaknak mondja el, hogy mi a hivatásuk és  mire termettek.) Az ókorban azt is tudták, hogy a népeknek van valamilyen lelkisége, amiről úgy tartották, hogy kapcsolódik a világkorszakok lelkiségéhez is.  Erről később olvashatunk Humboldtéknál is , ők bevezették ezt a filozófiatörténetbe , mint a népszellem fogalmát. Megjelenik ez az ókori tanítás még például Hegelnél és a Grimm testvéreknél is.

Ami nem más, minthogy minden népnek van egy közös mágikus ereje, ami azt a népet összetartja, amely a vérrel együtt láthatatlan energiaként öröklődik. Ez adja a közösségi tudatot. A magyar népnek is van ilyen. Ebből ered a közös erő és teremtés.

Ez összekapcsolódik tehát a világkorszakokkal is, amely szerint van aranykori nép, ezüstkori nép, bronzkori nép és vaskori nép.

Egy nép pedig akkor érzi jól magát, amikor olyan világkorszakban él, amely az ő lelkiségéhez passzol. Mivel a magyar nép a szkíták leszármazottja (akik az aranykori népekhez tartoznak), ezért végre az az időszak jön el számunkra fokozatosan, amikor minden a helyére kerül, hiszen a korszak a mi népünk lelkiségét támogatja majd.

A szentiratok azt is elárulják, hogy minden világkorszak váltásánál van egy olyan nép, kultúra, aki annak a világkorszak váltásnak lesz a  fáklyája. Ez annyit jelent, hogy ott történik meg először az átalakulás az új világkorszakra, ezért az a nép mutat példát a többinek. Ami megjelenik babiloni jóslatokban is: „Elsőnek Nimród népe tér magához, utána a többi.”

Előtérbe kerül tehát újra az elfogadás, a mások iránti megértés, a testvériség és eltűnik az intolerancia, a közöny.

Életmódváltás



Hogyan érint ez bennünket?

Az aranykori emberek tudják, hogy minden belőlük indul ki és hozzájuk tér vissza, így képesek saját mágikus teremtő erejükkel olyan változásokat előidézni, amiket korábban nem is álmodtak volna. Magyarországon ma nagyon kevés olyan ember létezik, aki elhatározza, hogyan szeretne élni  és aztán rendíthetetlenül azt teszi, ami ahhoz kell. Egy biztos: ezek az emberek érik el mindig a leglátványosabb eredményeket. Ám általában ezekre az emberekre lesznek a leghamarabb irigyek mások, és ezekre mondják, hogy „ő olyan ügyes” vagy „ő olyan szerencsés”. Röviden nézzük meg, hogy mije van ezeknek az embereknek, ami a többségnek nincs, és hogy mire kell fókuszálnod az aranykorban, ha te is ilyen eredményeket szeretnél.

Mindnyájunknak vannak olyan hiedelmei, amelyek meghatározzák az ember alapvető világnézetét, látásmódját. Olyannyira, hogy ugyanazt a tényt vagy eseményt két ember akár teljesen különbözően élheti meg. Az pedig, hogy hogyan élsz meg bizonyos dolgokat, hatással van arra, hogy hogyan reagálsz rájuk. A reakcióid pedig hatással lesznek arra, hogy a világ hogyan viselkedik majd veled, és ezek hatására miképpen alakul az életed.

Ahhoz, hogy megváltoztasd a viselkedésedet és a tetteidet úgy, hogy semmi más nem változik, iszonyatos akaraterő és önfegyelem szükséges. Néhányan ezt meg tudják tenni, de ennek a hatása igen rövid távú. Így hát hiába változtatod meg a tetteidet vagy a cselekedeteidet, ha a hiedelmeid – melyek az eredeti viselkedésed forrását jelentették – ugyanazok maradnak, akkor csak idő kérdése, hogy a hiedelmeid felülkerekedjenek. Nem olyan nagy titok tehát az, hogy a  hiedelmeidet és ezzel együtt a gondolkodásodat is kell megváltoztatni. Ez hozza majd azt magával, hogy fokozatosan megváltoznak a tetteid más lesz a hozzáállásod az életedhez és így természetesen máshogyan fognak hozzád kapcsolódni az emberek. Képes vagy tehát a gondolataid és a hiedelmeid erejével felülírni azt, ahogyan eddig éltél és gyökeres változást bevonzani az életedbe, még akkor is, ha mindez kissé kilátástalannak tűnik most. Kezdj hozzá még ma és ha segítségre lesz szükséged, mi folyamatosan melletted leszünk, kövesd figyelemmel megújuló weboldalunkat. Minden a fejben dől el, ha igazán akarod, akkor 2012-ben számodra semmi sem lesz lehetetlen.

Az út legyen közös, a többi pedig majd jön magától.

2012. december 21.-re tehát igen sok mindent jövendölnek, a “nukleáris holokauszttól” a Földön átfolyó kozmikus energia harmonikus konvergenciájáig, ami megtisztítja és egy magasabb rezgési szintre emeli bolygónkat. Ezek az események állítólag kipusztítják az emberiség nagy részét, de ha ez még nem elég: az Északi és a Déli-sark is szét fog válni. Van itt éppen elég feltételezett probléma, ami erős alapot adhatna annak, hogy a civilizációnk 2012-re eltűnhet a színről. A fentebb leírtak alapján azonban nyugodtan elfogadhatjuk azt, ha egy naptár eljut egy ciklus végéhez, akkor egyszerűen átfordul és belekezd egy új ciklusba, ami esetünkben már egy új világkorszakot is jelöl.

Ami még fontos:  2012-ben biztosan lesz olimpia Londonban,  megrendezésre kerül a foci EB,  ez az év lesz a Titanic elsüllyedésének 100. évfordulója;Lengyelországban és a Cseh Köztársaságban bevezetik az Euró-t, az USA pedig újra elnököt választ és lesz napfogyatkozás.

Hubert Karina

Dunaharaszti, 2011. november 11.

Tovább a blogra »